COMARCH OPTIMA 2021.1.1 NAJNOWSZA WERSJA

COMARCH OPTIMA 2021.1.1 NAJNOWSZA WERSJA

Aktualną wersję COMARCH ERP OPTIMA otrzymasz bezpłatnie w kilka sekund uzupełniając formularz:  Zmiany w COMARCH OPTIMA 2021.1.1 , które naszym zdaniem zasługują na szczególna uwagę:

  Moduł handel COMARCH OPTIMA 2021:

  • Brexit i handel z Wielką Brytanią od stycznia 21 – w związku z końcem okresu przejściowego dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE , wystawiane dokumenty na kontrahentów  z nipem GB od stycznia będzie wyświetlany komunikat:  Od 1 stycznia 2021 r. zmieniły się zasady handlu z Wielką Brytanią. Czy chcesz zmienić status kontrahenta na pozaunijny? (Tak/ Nie). Dodatkowo w deklaracji intrastat nie ma już kodu GB Szczegóły można poznać na stronie COMARCH podanej na dole wpisu.
  • Opłata cukrowa – w związku z ustawą z dnia 14 lutego 2020 o promocji prozdrowotnych wyborów konsumentów od stycznia 2021 zostanie wprowadzona opłata cukrowa od napojów.
   Opłata będzie podzielona na część stałą i zmienną. Opłata stała to 50 gr za litr napoju z dodatkiem cukru lub substancji słodzącej, dodatek 10 gr za litr napoju z dodatkiem substancji aktywnej (kofeina lub tauryna), opłata zmienna to 5 gr za każdy gram cukru powyżej 5 gram/100 ml – w przeliczeniu na litr napoju.Opłata cukrowa jest wyliczana w oparciu o wystawione Faktury Sprzedaży, należy ją rozliczać co miesiąc, do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy. Płatność wyliczoną na podstawie deklaracji należy dokonywać na rzecz Urzędu Skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub adres siedziby.UWAGA!! Naliczanie opłaty cukrowej będzie dostępna  jedynie w module Handel Plus. Dodano więc w konfiguracji możliwość zaznaczenia, by system naliczał opłaty cukrowe:
   Opłata cukrowa Comarch OPTIMA COMARCH OPTIMA 2021.1.1 NAJNOWSZA WERSJA
   Dodano również w karcie kontrahenta opcję : Kontrahent opłaca podatek cukrowy. Wartość tej opcji możemy zmienić seryjnie:

  Podatek Cukrowy COMARCH ERP OPTIMA

  Zmiany dotyczą również kartotek towarowych , na których możemy nanieść informacje o podatku cukrowym:

  COMARCH OPTIMA podatek cukrowy karta towaru zmiana przepisów w 2021

  Kadry płace COMARCH ERP OPTIMA 2021.1

  • Aktualizacja wskaźników na 2021 rok : minimalna stawka, dochód deklarowany , podstawy składek ZUS
  • Automatyczne przeliczanie limitów urlopowych – przy zmianie danych wpływających na wymiar urlopu , program może automatycznie przeliczyć limity urlopowe.

  Więcej o zmianach w najnowszej wersji COMARCH ERP OPTIMA:

  https://pomoc.comarch.pl/optima/pl/2021/index.php/kategorie/nowosci-i-zmiany-w-wersji-2021-1-1/

   

  COMARCH OPTIMA 2021.1.1 NAJNOWSZA WERSJA

  Aktualną wersję COMARCH ERP OPTIMA otrzymasz bezpłatnie w kilka sekund uzupełniając formularz:   Rate this post