Jak wybrać serwer do biura firmy?
Wiemy jak ważna jest współpraca w obszarze biura i firmy. Należy więc zadbać o centralne miejsce wymiany i gromadzenia informacji.
Serwer w biurze – jaką pełni rolę?
Najczęściej zadaniem serwera , jak sama nazwa mówi – jest serwowanie usług. Usługami udostępnionymi przez serwer mogą być:
- System ERP – system do prowadzenia firmy , biura rachunkowego. Dzięki serwerowi możemy w sposób scentralizowany udostępnić dane do pozostałych komputerów w firmie, dzięki którym wszyscy pracownicy będą mogli pracować na wspólnych zasobach bazo-danowych
- Pliki współdzielone – sieciowy dysk wspólny. Serwer może też dodatkowo pełnić rolę serwera plików. Współdzielone zasoby sieciowe to często minimum wymagane do sprawnej pracy w zespołach.
- Kopia bezpieczeństwa – udostępnione zasoby w sieci mogą być automatycznie archiwizowane dzięki usłudze VSS – kopiowania woluminów w tle. Dzięki tej usłudze można być spokojnym o zabezpieczenie plików i odtworzenie ich w przypadku skasowania lub nadpisania. Usługę kopii możemy tak skonfigurować, aby utrzymywała kopie plików przez wiele dni.
- Serwer dostępu zdalnego – dzięki zastosowaniu serwera i odpowiedniej konfiguracji sieci możemy zapewnić stały, zdalny dostęp do zasobów firmowych (aplikacje, pliki, drukarki , skanery..) z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Twoim pracownicy mogą wydajnie pracować bez względu na lokalizację
- Serwer pulpitu i aplikacji zdalnych – dzięki serwerowi możesz udostępnić zewnętrznym pracownikom
- Serwer dostępu VPN – serwer można również skonfigurować jako serwer wirtualnej sieci prywatnej. Rolą serwera jest więc jest też obsługa zewnętrznych połączeń VPN, dzięki którym pracownicy mogą „wdzwaniać” do lokalnej sieci.
Ile kosztuje serwer do biura?
Poniżej link do naszej oferty:
https://www.systemyit.pl/kategoria-produktu/poleasingowe-serwery-bialystok-gotowe-do-pracy/
Jak wybrać serwer do biura firmy?
Czym się różni serwer od zwykłego komputera?
Serwer zazwyczaj posiada dodatkowe funkcjonalności jak też większą trwałość elementów. Rolą serwera jest głównie bezawaryjna i ciągła praca. Niektóre z dostarczonych przez nas serwerów działają już bez wyłączania kilkanaście lat!!
Dodatkową funkcjonalnością serwera może być np system iDRAC w DELL – czyli system dostępu zdalnego do serwera, dzięki któremu możemy sterować parametrami serwera jeszcze przed jego włączeniem.
System ten zapewnia nam również możliwość zdalnego włączenia i wyłączenia serwera. Dodatkowo iDRAC umożliwia nam pracę zdalną na serwerze przez wirtualną konsolę. Poprawna konfiguracja systemów zdalnego zarządzania serwerami umożliwia nam połączenie się do nich za pomocą sieci LAN za [pmocą dedykowanego lub współdzielonego portu.
Odpowiednikiem systemu iDRAC w serwerach HP jest system iLO.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera?
W zależności od głównego przeznaczenia serwera powinniśmy zwrócić uwagę na:
Serwer plików
W przypadku pełnienia jedynie roli serwera plików , powinniśmy zadbać o wydajne energetycznie procesory, od których wymagana jest głównie sprawność energetyczna – niski pobór prądu. Dodatkowo należy zadbać o poprawną konfigurację systemu dyskowego i w zależności od budżetu zapewnić połączenie dysków w odpowiednią macierz RAID. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest RAID 1 – Mirroring. Dane są przetrzymywane na dwóch dyskach jako dokładne kopie. Uszkodzenie jednego z dysków nie blokuje działania serwera i nie utracimy też danych. Wadą systemy RAID 1 jest szybkość zapisu – dane muszą się zapisać na dwóch dyskach. Zaletą natomiast jest szybkość odczytu – odczyt danych może następować naprzemiennie , a tym samym jest on o wiele szybszy niż odczyt z jednego dysku.
Serwer aplikacji – pulpit zdalny
W tej roli w doborze serwera powinniśmy się skupić na ilości pamięci RAM , którą powinniśmy tak dobrać, aby wystarczyło jej na każdą sesję zdalną. Za szybkość działania aplikacji będzie odpowiedzialna prędkość taktowania procesora. Należy więc też zadbać o jak największą częstotliwość taktowania procesora i względnie szybki system dyskowy.
Serwer bazy danych do systemu ERP
W tym przypadku powinniśmy zadbać głównie o szybkość systemu dyskowego jak też wysoką częstotliwość taktowania procesora. Należy więc zastosować minimum dyski SSD a najlepiej dyski NVME. Zastosowanie dysków SSD w połączniu w RAID 10 da nam wydajność plikową na poziomie 1000MB/S. Stosując dyski NVME możemy osiągnąć prędkości nawet 3000-5000MB/sek. Kolejną ważną sprawą przy serwerze baz danych jest odpowiednia ilość pamięci. Aby serwer MSSQL działał wydajnie , powinniśmy przypisać mu możliwie dużo pamięci RAM, dzięki której system nie będzie sięgać zbyt często do wolniejszej pamięci dyskowej. Ważnym parametrem wydajnościowym serwerów MSSQL jest wskaźnik CACHE HIT RATIO – mówiący o tym jak trafnie serwer lokuje wyniki zapytań w pamięci podręcznej.
Serwer do firmy – nowy czy używany?
Wybór ten oczywiście jest zależny od budżetu. Serwer nowy posiada gwarancję , często Next Business Day – dzięki której w przypadku zgłoszonej awarii części zamienne są dostarczane kolejnego dnia. Niestety ceny serwerów z takim poziomem gwarancji są dość wysokie. kupując natomiast serwer używany , często okaże się że jest on serwerem 2-4 letnim, ale za to sporo tańszym.
Serwery dostarczane przez naszą firmę są gruntownie sprawdzane.
System operacyjny
Najczęściej wybieranym systemem operacyjnym do biur i firm jest WINDOWS SERWER STANDARD. System ten zapewnia wszystkie niezbędne usługi jak też dostęp zdalny. Windows Serwer można również kupić jako używany, co znacznie ograniczy koszty.
Licencjonowanie jest na SERWER jak również dodatkowo na użytkowników lun urządzenia. W celu dokładnej wyceny kosztu systemu prosimy o kontakt.
Jaka obudowa serwera?
Serwery zazwyczaj dostarczane są w dwóch rodzajach obudowy:
- Obudowa tower – obudowa stojąca , przypominająca klasyczny komputer PC. Bez problemu można postawić więc taki serwer bezpośrednio na podłodze w biurze. Serwery typu tower zazwyczaj są cichsze i nadające się do umieszczenia w pomieszczeniu, gdzie pracują inne osoby.
- Obudowa RACK – obudowa do montażu w szafie serwerowej. Konstrukcja takich serwerów zazwyczaj jest głośniejsza ze względu na małą średnicę wentylatorów , które aby zapewnić przepływa powietrza muszą pracować z wyższą prędkością
Zapewniamy kompleksową dostawę gotowych do pracy serwerów
Nasz firma specjalizuje się w dostarczaniu gotowych do pracy serwerów. Nie musisz się znać na konfiguracji serwera, wystarczy , że podłączysz go do zasilania i sieci LAN , resztą zajmiemy się my.
Nie trać czasu na szukanie rozwiązań , skontaktuj się z nami , dostarczymy Ci te rozwiązania na lub pod biurko.
Zapoznaj się z naszą ofertą serwerów używanych:
https://www.systemyit.pl/kategoria-produktu/poleasingowe-serwery-bialystok-gotowe-do-pracy/
Potrzebujesz więcej informacji na temat dobru serwera , napisz do nas.
Nasze serwery są dokładnie sprawdzane i dokładnie zabezpieczone przed wysyłką.
Jak wybrać serwer do biura firmy?