W jaki sposób ułatwić sobie zarządzanie zadaniami?

W jaki sposób ułatwić sobie zarządzanie zadaniami?Codzienna ilość spraw w życiu zawodowym i osobistym może nas przytłaczać!
Każdy z nas ma jakąś metodę zarządzania takimi zadaniami – np pisanie ich na karteczkach i przyklejanie w widocznym dla nas miejscu.
Często stosowaną metodą jest również tablica z wydzielonymi polami na przyklejanie zadań zapisanych na samoprzylepnych karteczkach.
Zadaniem wydzielonych pól jest klasyfikacja zadań pod względem ich stopnia realizacji.
Zasadą więc jest, że nowe zadania przyklejasz do pola DO ZROBIENIA , a zadanie , które akurat będziesz wykonywać przenosisz z pola DO ZROBIENIA do  pola „ROBIONE” , a po jego realizacji karteczka „ląduje” na polu ZROBIONE.
Największą satysfakcję oczywiście daje moment przyczepienia karteczki do pola ZROBIONE!
Dzięki takiemu układowi, przysłowiowym jednym „rzutem oka” możemy określić co mamy jeszcze do zrobienia , co jest robione i jakie zadania zostały wykonane.

W jaki sposób ułatwić sobie zarządzanie zadaniami?

Jeżeli zadania mają być wykonywane przez większą ilość osób lub zespołów to możemy tablicę dodatkowo podzielić na strefy dotyczące realizacji zadań przez poszczególne osoby:

No tak, ale chcielibyśmy takie karteczki widzieć i przylepiać zdalnie i do tego w na różnych tablicach !!
Możemy zastąpić fizyczną tablicę, tablicą wirtualną umieszczoną w internecie i współdzielić z członkami zespołu lub rodziny!!.
Z pomocą przychodzi tu darmowa usługa TRELLO: https://trello.com/
Zarządzanie zadaniami darmowe oprogramowanie
Za pomocą TRELLO w łatwy sposób możemy tworzyć tablice , udostępniać je naszym współpracownikom i używać ich na dowolnym urządzeniu (komputer,tablet, telefon , przeglądarka www).
Dzięki temu lokalizacja osób współpracujących nie ma już znaczenia a zadania zawsze są „pod ręką”.

 

Dzięki TRELLO możemy tworzyć wiele tablic dla wielu zespołów, a tym samym mamy możliwość przydzielania zadań jak również kontrolowania ich realizacji.
Oczywiście tablice w TRELLO nie muszą być „nudne”, możemy w każdym z zadań dodać kolory, obrazy, komentarze.
W jaki sposób ułatwić sobie zarządzanie zadaniami?
Darmowy plan w TRELLO daje nam możliwość tworzenia nieograniczonej liczby tablic, list, kart członków i załączników.
Facebook SystemyIT.pl
4.6/5 - (7 votes)