Usługa QLIK – rewolucja w metodach opłacania w bankowości elektronicznej.

Robisz często przelewy w bankowości elektronicznej? Przygotuj się na innowacyjną usługę QLIK.

Usługa QLIKNarzędzie QLIK umożliwia firmom wystawiającym faktury wysyłania ich bezpośrednio do Twojego systemu bankowego.
System bankowy obierze te dokumenty i zaprezentuje Ci je, jako dokumenty do opłacenia z uzupełnionymi kwotami, numerami zarówno dokumentu jak i numeru konta.
Twoim zadaniem jest jedynie naciśnięcie przycisku ZAPŁAĆ! Prawda , że wygodne?

QLIK i zapłacone!

Całość jest oczywiście bezpieczna. Musisz najpierw wyrazić zgodę w swoim systemie bankowym na otrzymywanie dokumentów od wybranych dostawców.
Dopiero po ustawieniu takiej zgody Twój system bankowy będzie odbierać dokumenty jedynie od wybranych wystawców i prezentować Ci jako dokumenty do opłacenia!!

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma mowy o pomyłkach. Zadaniem banku jest zweryfikowanie nadawcy, nie ma więc mowy o podszywaniu się pod wystawcę faktury i podania fałszywego numeru konta.

Jeżeli masz kilka rachunków w różnych bankach i w każdym z nich wyrazisz zgodę na otrzymywanie dokumentów od wybranych dostawców, to dokumenty do opłacenia pojawią się w każdym z twoich banków,  płatność w jednym z nich spowoduje zmianę statusu na opłacony w innych bankach.

Całość rozwiązania przyczyni się w dużej mierze do terminowych płatności a nawet przedterminowych , gdyż naciśnięcie przycisku zapłać jest na pewno wygodniejsze niż uzupełnianie przelewu.

Dostęp do usługi jako pierwsi otrzymają klienci Banku Millenium. Możliwe jest również, że nazwa usługi zostanie zmieniona na Invoobil 2.o

Dostawcą technologicznym jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Więcej informacji na stronach KIR:

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/jedno-klikniecie-wystarczy-aby-oplacic-rachunek-rusza-usluga-qlik,191.html

 

Rate this post