Tysiące firm w tarapatach!! Nie mogą wysłać obowiązkowych plików JPK!

Problem z wysyłką JPK , test producentów systemów ERPNie tylko Ty przeżywasz stres związany z brakiem możliwości wysyłki pliku JPK_VAT, jeszcze większy stres mają programiści w firmach informatycznych, którzy muszą wprowadzić błyskawicznie zmiany.

Dziś wielki dzień, dzień w którym producenci oprogramowania mogą się wykazać szybkością reakcji na zmiany w systemach Ministerstwa Finansów.
Wysyłka plików JPK nie jest możliwa bez aktualizacji programów księgowych i ERP!!

W dniu 22.08.2019 Ministerstwo Finansów poinformowało o zmianie certyfikatu klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK. Oznacza to, że wszelkie aplikacje z których były wysyłane pliki JPK przestaną działać!

Więcej informacji o aktualizacjach tutaj: https://www.systemyit.pl/blad-jpk/

Zmiany te wprowadzono 23.08.2019 – czyli piątek!! Jak wiadomo piątek to już prawie weekend a tym samym zasoby programistów są znacznie ograniczone.Czyli już w piątek większość polskich firm nie mogła wysyłać plików JPK, gdyż ich aplikacje były nieaktualne.

Z doświadczenia wiemy, że duża ilość firm wysyła pliki JPK w ostatnim wymaganym dniu, który przypada akurat na 26.08.2019. Niestety osoby próbujące wysłać pliki JPK mocno się zdziwiły, gdyż jest to niemożliwe!!

Następuje więc naturalny test szybkości reakcji producentów systemów informatycznych na dostosowanie się do zachodzących zmian.

Oferowane przez nasz oprogramowanie COMARCH ERP OPTIMA , otrzymało aktualizację dziś o godzinie 11:00 – (brawo COMARCH!!)

Bądź na bieżąco , polub naszą stronę:

Facebook SystemyIT.pl

 

 

4.9/5 - (10 votes)