2. Szkolenie COMARCH ERP OPTIMA Konfiguracja programu

///2. Szkolenie COMARCH ERP OPTIMA Konfiguracja programu

2. Szkolenie COMARCH ERP OPTIMA Konfiguracja programu

Szkolenie COMARCH ERP OPTIMA Konfiguracja programu

Gdy już został zainstalowany program, czas na jego konfigurację. Jeżeli nie posiadasz jeszcze zainstalowanego programu – zobacz stronę: Szkolenie COMARCH OPTIMA – Pobranie i instalacja programu

W pierwszej kolejności wskazujesz połączenie do zainstalowanego serwera baz danych MSSQL,  jeżeli program był instalowany w wersji wraz z serwerem SQL to domyślny adres serwera to:

NAZWA TWOJEGO KOMPUTERA\OPTIMA

Po wskazaniu serwera SQL zostanie utworzona baza konfiguracyjna, która odpowiedzialna jest za dane dotyczące parametrów systemu i jego użytkowników.
Kolejnym krokiem jest utworzenie bazy Firmowej, która przetrzymuje dane dotyczące zdarzeń i dokumentów w naszej firmie.

Podczas logowania do utworzonej bazy, możesz wybrać moduły (cennik modułów comarch erp optima) z których chcesz korzystać:

Wybór modułów COMARCH OPTIMA

Po pierwszym zalogowaniu do systemu uzupełniamy dane teleadresowe naszej firmy. Dane te będą drukowane w nagłówkach dokumentów.

Następnym krokiem jest dodanie naszego konta bankowego – Rejestru bankowego.
Po jego dodaniu zostanie z nim powiązana forma płatności PRZELEW – dzięki czemu na fakturach pojawi się numer naszego rachunku bankowego.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnych szkoleń – możemy to zorganizować zdalnie na Twoim komputerze (szybko i wygodnie) lub stacjonarnie w naszej lub Twojej siedzibie.
Jesteś zainteresowany/a napisz:
krzysztof.dubowski@systemyit.pl

<- Poprzednie szkolenie COMARCH OPTIMA – Pobranie i instalacja

 

About the Author:

Witam. Od lat zajmuje się wdrażaniem rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach różnej wielkości. Z chęcią Ci pomogę w zakresie stosowania rozwiązań informatycznych w firmie.