System tworzenia sklepów internetowych

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy innowacyjny na skalę krajową system sklepów internetowych bazujących na wspólnej bazie asortymentowej.
Znając dokładnie specyfikę rynku obsługiwanego przez CONSUS zaproponowaliśmy uruchomienie dodatkowego kanału pozyskiwania klientów hurtowych i detalicznych.

Dokładnie wiemy, że największym wyzwaniem przy uruchomieniu sklepu internetowego jest jego konfiguracja i stworzenie kartoteki asortymentowej. Tak wielkie wyzwanie często nie jest możliwe do realizacji przez małe podmioty , posiadające ograniczone zasoby finansowe i osobowe.

Nasza innowacja polegała na tym, że umożliwialiśmy uruchamianie dowolnej ilości sklepów w różnych domenach internetowych korzystających z jednej bazy towarów.

Dzięki takiemu podejściu, każdy Partner firmy CONSUS mógł otrzymać swój indywidualny sklep internetowy utrzymywany w zaprojektowanej przez nas infrastrukturze.Baza asortymentowa zawierała tysiące kartotek towarowych wraz z opisami i zdjęciami, wprowadzenie tak dużej ilości danych dla np kilkuosobowych firm często jest niemożliwe.

Uruchomienie kolejnego sklepu ograniczało się do kilku kliknięć i odpowiedniej konfiguracji domeny Partnera.

Każdy z Partnerów mógł zmienić szablon graficzny sklepu , logo i zarządzać treścią – (mini system CMS) jak również ustawić swoją politykę cenową bazując na przypisanych do Partnera cenach.

Całość rozwiązania była zintegrowana z oprogramowaniem COMARCH ERP za pomocą stworzonych usług WEB SERVICES napisanych w C#.

W projektowaniu i implementowaniu rozwiązania zastosowaliśmy najnowsze na dostępne praktyki i technologie.

To projektowania funkcjonalności użyliśmy języka UML , w modelowaniu procesów biznesowych posłużyliśmy się BPMN

Projekt był współfinansowany ze środków UE.

Oprócz projektu i implementacji systemu została przez nas skonfigurowana cała infrastruktura serwerowa i bazodanowa.  Zostały przeprowadzone odpowiednie szkolenia osób budujących bazę ofertową. Nadzorowaliśmy również pracę tych osób przydzielając im stosowne zakresy zadań.

 

 

Rate this post