Obowiązek od 1 lipca 2020 – program i pliki JPK_V7

Od lipca 2020 r. nie będzie możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K w inny sposób niż przez JPK_VAT!!  

Program JPK_VAT obowiązek JPK

Od lipca 2020 będzie więc istniał obowiązek wysyłania nowych plików JPK_V7.

Będą to pliki JPK_V7M lub JPK_V7M , które zastąpią , połączą w jeden plik VAT-7, JPK_VAT, VAT-27 , VAT-ZZ, VAT-ZD, VAT-ZT.

Już teraz warto zadbać o stosowne oprogramowanie, która będzie spełniało wymagania dotyczące generowania nowych struktur JPK. Oprogramowanie takie powinno generować pliki bezbłędnie i zgodnie z nowymi wymaganiami,

Co gorsza, za błędy w plikach są przewidziane niemałe sankcje. Każdy niepoprawiony błąd to 500zł. Kara jednak nie będzie nakładana od razu, w pierwszej kolejności naczelnik urzędu wyśle wezwanie do skorygowania błędów. Podatnik będzie miał 14 dni  na złożenie korekty lub wyjaśnień. Jeżeli podatnik w zadanym okresie nie poprawi błędów lub nie zgłosi wyjaśnień , zostanie obciążony karą 500zł za każdy błąd.

Aby uniknąć problemów i kar warto rozważyć wymianę lub zakup nowego oprogramowania zgodnego z przepisami. Takim programem jest COMARCH ERP OPTIMA, które możesz pobrać za darmo z poniższego formularza.

Aktualizacja COMARCH OPTIMA pliki JPK  Dzięki oprogramowaniu wygenerujesz i wyślesz nowe pliki JPK_V7 – Jpk VAT 7. Oprogramowanie te jest już stosowane w 90 000 firm w Polsce i wysłano z niego dziesiątki tysięcy bezbłędnych plików JPK.

  Oczywiście oprogramowanie daje możliwość wystawiania Faktur i innych dokumentów związanych z prowadzeniem firmy czy też biura rachunkowego.

  Obowiązek od 1 lipca 2020 – program i pliki JPK_V7 ,

  zadbaj już dziś o program zgodny z przepisami.

  Więcej informacji:

  https://www.podatki.gov.pl/jednolity-plik-kontrolny/jpk-vat-z-deklaracja/

  Co to jest JPK_VAT z deklaracją?

  https://www.podatki.gov.pl/jednolity-plik-kontrolny/jpk-vat-z-deklaracja/jpk-vat-z-deklaracja-info/

  Sprawdź aktualne wersje COMARCH ERP OPTIMA:

  https://www.systemyit.pl/category/comarch-optima/aktualna-wersja-optima/

  Rate this post