Inwentaryzacja w COMARCH OPTIMA

Zobacz jak w łatwy sposób można analizować postępy inwentaryzacji w COMARCH ERP OPTIMA za pomocą tabel przestawnych połączonych bezpośrednio z bazą danych MSSQL .

Jeżeli potrzebujesz gotowego narzędzia do analizy inwentaryzacji w czasie rzeczywistym , napisz do nas lub zadzwoń : 602 603 138

Koniec roku w wielu firmach kojarzony jest z inwentaryzacją, która nie do końca jest lubianą czynnością przez pracowników.
Przy dużej ilości asortymentu analiza braków i nadwyżek staje się bardzo uciążliwa a o wynikach inwentaryzacji dowiadujemy się dopiero po jej zatwierdzeniu.

Często może się więc zdarzyć, że inwentaryzację musimy korygować, liczyć ponownie towary – możemy tego uniknąć!

Aby usprawnić proces inwentaryzacji i zminimalizować prawdopodobieństwo błędów warto analizować postęp inwentaryzacji podczas jej prowadzenia.

Rozwiązaniem jest zastosowanie tabel przestawnych w EXCEL połączonych bezpośrednio ze źródłem danych SQL , którym jest baza COMARCH ERP OPTIMA.

Połączenie takie daje nam możliwość analizy zgromadzonych danych w czasie rzeczywistym , dzięki temu w łatwy sposób można wytypować pominięte w liczeniu towary lub duże rozbieżności ilościowo – wartościowe.

Zobacz na poniższym filmie w jaki sposób można użyć tabel przestawnych do analizy inwentaryzacji w COMARCH ERP OPTIMA:

 

Źródłem danych do tabeli przestawnej są odpowiednio zdefiniowane widoki po stronie serwera SQL.  Zadaniem widoków SQL jest prezentacja danych pochodzących z arkuszy inwentaryzacyjnych w taki sposób, aby ich analiza w tabelach przestawnych była czytelna.

Poniżej przedstawiam jakie tabele należy wykorzystać przy budowaniu widoku zgodnego z COMARCH ERP OPTIMA

Inwentaryzacja w COMARCH OPTIMA

 

Z naszego doświadczenia wiemy, że analiza postępu inwentaryzacji dzięki zastosowaniu połączenia EXCEL + SQL znacznie skraca proces inwentaryzacji , jak również minimalizuje błędy podczas liczenia.

Podobne rozwiązanie można zastosować do dowolnego systemu ERP wykorzystującego bazę MSSQL.

Jeżeli chcesz abyśmy zainstalowali u Ciebie na komputerze nasze rozwiązanie , które będzie działać też przy kolejnych inwentaryzacjach opłać 200zł klikając w poniższy bilet:

wsparcie informatyczne bilet 200zł

Koszt 200zł netto wraz ze zdalną instalacją na wskazanym komputerze.
Musimy też posiadać dostęp do Twojego serwera MSSQL, na którym „wgramy” nasze skrypty do analiz.
Arkusz możesz skopiować na dowolną ilość komputerów (bez dodatkowych opłat) i analizować inwentaryzację na wielu stanowiskach jednocześnie.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany/a zastosowaniem takiego rozwiązania w swojej firmie chętnie Ci pomożemy.

Uzupełnij poniższy formularz podając w treści wiadomości wersję posiadanego systemu

    5/5 - (1 vote)