Indywidualny rachunek ZUS w Comarch ERP OPTIMA

Już w wersji COMARCH ERP OPTIMA 2018.0.1 pojawiła się możliwość wpisania indywidualnego rachunku ZUS w COMARCH ERP OPTIMA. Konieczność ta wiąże się z wprowadzeniem zmian w przekazywaniu składek do ZUS od 1 stycznia 2018r – więcej info http://www.zus.pl/eskladka.

Aby ustawić indywidualny rachunek ZUS przydzielony dla płatnika składek należy ustawić go w parametrach Urzędu ZUS. W pierwszej więc kolejności otwieramy listę urzędów: MENU->OGÓLNE->INNE->URZĘDY

Indywidualny rachunek ZUS w Comarch ERP OPTIMA

Następnie wybieramy zakładkę Urzędy ZUS:

Indywidualny rachunek w ZUS COMARCH OPTIMA Ustawienie

Klikamy w Zakład Ubezpieczeń Społecznych i w zakładce Rachunki na samym dole mamy możliwość dodania indywidualnego rachunku ZUS, aby to zrobić należy kliknąć lupkę podświetlając wiersz Pracownicy:

Indywidualny rachunek ZUS w Comarch ERP OPTIMA

Po otworzeniu ustawień pokaże się nam formularz do uzupełnienia konta:

Indywidualny rachunek ZUS dla COMARCH OPTIMA

Oczywiście można wybrać bank z listy banków lub wpisać rachunek ręcznie, sugeruję jednak wybrać bank z listy banków i uzupełnić tylko brakujące cyfry. Dzięki takiemu uzupełnieniu dwa pierwsze znaki @@ policzą się automatycznie – jest to suma kontrolna, dzięki której będziemy mieli pewność, że wpisaliśmy poprawny numer indywidualnego rachunku ZUS.

Dodawanie indywidualnego rachunku ZUS Comarch OPTIMA

 

 

 

 

 

Rate this post