ebooki taniej od 1 listopadaDobra wiadomość dla kupujących e-booki, w związku ze zmianą ustawy o podatku od towarów i usług zostaje zmieniona stawka na e-booki na 5%.
Jeżeli czytasz e-prasę , też mamy dobrą wiadomość – stawka zmienia się z 23% na 8% VAT

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 listopada, gdy wejdzie w życie podpisana przez Prezydenta w dniu 29 sierpnia ustawa, poniżej link do pobrania informacji:

Informacje o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.

Oto istotna informacja dotycząca e-booków i e-prasy”

„Zmiany dotyczące stawek VAT polegają na wprowadzeniu nowej, uproszczonej matrycy stawek VAT. Ustawa zakłada ujednolicenie stawek VAT w tych samych grupach produktów, z jednoczesną zasadą równania w dół – do niższej stawki. W związku z tym, obniżono stawki podatku VAT m.in. dla owoców tropikalnych i cytrusowych, każdego rodzaju pieczywa oraz ciastek, żywności dla niemowląt i małych dzieci, czy też wszelkiego rodzaju książek, z 8% do 5%. Natomiast stawka podatkowa dla gazet, czasopism i dzienników, a także e-prasy wynosić będzie 8%, a nie jak dotychczas 23%”

Jeżeli spodziewasz się większych wydatków na e-booki , warto wziąć pod uwagę nadchodzące zmiany, dzięki którym zaoszczędzisz na kolejne zakupy!

Rate this post