COMARCH ERP OPTIMA – nowy formularz deklaracji VAT7 (18)

Deklaracja VAT7 2018 COMARCH ERP OPTIMA

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek (27 sierpnia) mija termin złożenia deklaracji VAT7 na nowym formularzu w wersji 18.
Aby mieć taką możliwość, należy zaktualizować system COMARCH ERP OPTIMA do najnowszej wersji.

Jeżeli nie masz dostępu do najnowszej wersji COMARCH ERP OPTIMA , możesz ją otrzymać podając swój email na stronie DEMO COMARCH ERP OPTIMA.


Na wskazany adres otrzymasz linki do pobrania COMARCH ERP OPTIMA w wersji 2018.6.2. (jeżeli posiadasz już zakupioną licencję/gwarancję możesz bez problemu zainstalować nową wersję).

Po zainstalowaniu najnowszej wersji mamy możliwość sporządzenia deklaracji VAT 7 w wersji 18, w tym celu na liście deklaracji naciskamy strzałkę obok przycisku plus i wybieramy wersję formularza 18:

COMARCH ERP OPTIMA - nowy formularz deklaracji VAT7 (18)

 

Należy też pamiętać o tym, by posiadać aktualną gwarancję na COMARCH ERP OPTIMA , jeżeli nie masz aktualnej gwarancji lub potrzebujesz pomocy w instalacji lub konfiguracji systemu -> skontaktuj się z nami!!

Jakie zmiany w deklaracji VAT7 18?

Ustawodawca wprowadził zmiany w deklaracji VAT 7 (18) głównie pod kątem split payment (podzielonej płatności), do wzorów deklaracji dodano w części E pozycję 58 z- w tym do zwrotu na rachunek VAT:

Zmiany w deklaracji VAT7 18 COMARCH ERP OPTIMA 2018.6

W części F deklaracji VAT7 dodano komórkę 67 : „Podatnik korzysta z obniżenia zobowiązania podatkowego, o którym mowa w art. 108 d ustawy”,

i 68 : „Podatnik wnioskuje o zwrot podatku na rachunek VAT”.

Zmiany w deklaracji VAT7 w 2018 COMARCH ERP OPTIMA

 

Usunięto też w części G informację o liczbie załączników VAT-ZD i zmodyfikowano blok H (dane kontaktowe podatnika).

Jeżeli nie masz jeszcze zakupionego oprogramowania, możesz je zamówić bezpośrednio u nas w sklepie bez obowiązku zapłaty!! Po zamówieniu otrzymasz linki do oprogramowania COMARCH ERP OPTIMA, na którym możesz pracować 60 dni.

Więcej o zmianach dotyczących wzorów formularzy deklaracji znajdziesz na stronie https://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/formularze/vat

Rate this post