ProgramWChmurzeUżywany już przez 40 000 firm w Europie  Comarch ERP XT ,to  najnowsza propozycja w segmencie programów dla małych firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. To program całkowicie dostępny w chmurze, czyli w modelu usługowym za pośrednictwem Internetu bez konieczności instalowania programu na komputerze. 

W obszarze związanym z prowadzeniem księgowości (Książki Przychodów i Rozchodów)najważniejsze zmiany obejmą możliwość dostarczenie deklaracji VAT-7 lub VAT-7K do urzędu drogą elektroniczną (e-deklaracje). Jest to realna oszczędność czasu i pieniędzy dzięki wyeliminowanie wizyt w urzędzie skarbowym. W tym obszarze dodatkowo użytkownikom Comarch ERP iFktury24 udostępnione zostanie prowadzenie ewidencji wyposażenia w firmie.

ERP XTDodatkowo, Comarch ułatwi sporządzenia spisu z natury wraz z automatycznym księgowaniem do Księgi Podatkowej. Wprowadzona zostanie również możliwość dodatkowego opisu na elementach dokumentów handlowych oraz kopiowania dokumentów, co znacznie ułatwi ich wystawianie.

Dzięki temu, że Comarch ERP XT to rozwiązanie w chmurze, jego użytkownicy nie muszą martwić się o czekające przedsiębiorców zmiany w przepisach . Aktualizacje, które w programie dokonują się automatycznie i bez żadnych opłat, sprawiają, że jest on zawsze zgodny obowiązującymi przepisami.Comarch ERP XT – program dla firm[/fusion_text]